הקפדה על בריאות ואיכות בגידול

עבודה משותפת

כלביית מעברות \ והמרפאה הווטרינרית של ד"ר נחמיאס

הדיאלוג בין וטרינר למגדל חשוב מאד להצלחה ומניעת בעיות בריאות בכלבים גזעיים. הווטרינר והמגדל מפרים זה את זה במידע ומבצעים סיעור מוחות שהוא לעיתים רבות קריטי להצלחה. מגדלים שאינם נעזרים בווטרינר המכיר היטב את הגזע ואת התכונות הייחודיות שלו, יפספסו דברים חשובים ועלולים להיקלע לעיתים למצבים קשים של מחלות או בעיות בריאות שהיו ניתנות לפתרון קל בעזרת השיתוף של הידע.

דוגמאות קטנות:

פתרון של בעיות מעיים שעלולות לצוץ בכל כלביה.

 בעיות עור שונות.

מחלות דרכי הנשימה.

חיסונים שונים.

.

לווטרינר המייעץ לגידול חייב להיות ידע נרחב בתחומים שונים הכוללים :

תזונה-  הבחירה הנכונה והתאמה של המזון לסוג הכלב ולגילו, הם חלק מאד חשוב להצלחה    והתקדמות.

רפואת גורים -  ברור כי חלק חשוב הוא הנושא של גידול גורים כולל טיפול בכלבה המניקה וההרה, בעיות גורים בגיל מאד צעיר כדוגמת  SWIMMERS , גורים כבדים מאוד המתקשים לעמוד על רגליהם בגיל 3-6 . ווטרינר טוב ידריך בנושא פיזיותרפיה ועל ידי טיפול נכון ופשוט גור כזה יהיה נורמלי לגמרי.


המגדל מתייעץ עם הווטרינר כמובן בבחירת המזון, מועדי טיפול, שנויים בממשק ובמבנה, צורת ממשק הגידול, פרוטוקולי גידול גורים ועוד.

היסטוריה משותפת

עוד ב-1992 כסטודנט לווטרינריה, זכיתי להכיר את נדב ואת אהבתו וידיעותיו בנושאי הכלבנות. בזכותו והשפעתו רכשתי כבר אז את כלבת הגולדן הראשונה שלי שתמיד חלמתי שתהיה לי.

עם נדב הקמנו את המרפאה הווטרינרית בקיבוץ, בחדר קטן ששימש בעבר ככיתת אולפן לעברית ובהמשך הדרך המרפאה גדלה הצטיידה והתרחבה.

את השריקות של נדב זיהינו מרחוק כשהגיע עם הגולדנים (ואז היו גם כמה בולדוגים אנגלים שתרמו ללווי האקוסטי..) ומיד הקפה הוכן לצוות.

יחד ביצענו הזרעות אין סוף לכלבות וניתוחים קיסריים. הניתוח הקיסרי הגדול הראשון היה התרגשות גדולה כי נולדו 11 גורים וצוות גדול ליווה את הגורים מצאתם מהרחם בניצוחו של נדב. כבר אז (לדעתי 1995) נדב הכין סרט יפה על כל התהליך.

בהמשך המרפאה נדדה לצומת רופין ולמשמר השרון שם היא שוכנת כיום כבית חולים וטרינרי עם צוות רופאים וסייעות מקצועיים.

בעיות בריאות נפוצות בגולדן ואיך אנחנו נמנעים מהן בעזרת רפואה מתקדמת

גולדנים באופן כללי נחשבים לכלבים בריאים וחזקים ולכן גם משמשים לרוב ככלבי נחיה באופן טהור או כעירוב עם לברדור.

יש מספר תחומים אשר ניתן לשים עליהם דגש בבריאות הכלב :

$1-          חינוך להתנהגות ומניעת אכילת זבל- מדובר בכלב עם יצר הבאה והכנסה לפה חזק מאד, ניתן לנתב בגיל צעיר את היצר למשחק ולמנוע מצב בו הכלב עסוק בזמן טיול בליקוט זבל/צואת חתולים/מזון שנשכח.

$1-          מניעת בעיות מפרקים ואגן- צילומי אגן ניתנים לבצע כבר בגיל 16 שבועות!! ולאתר נטייה של הכלב לבעיה. את הנטייה ניתן לאזן על ידי גידול מותאם.

$1-          איתור בעיות עיניים ונטייה גנטית לניוון רשתית או מחלות עיניים על ידי בדיקת עיניים בגיל צעיר.

$1-          תכנון נכון של תזונה מוכוונת לפרווה ועור בריאים.

$1-          איתור בעיות הורמונליות כמו היפותירואיד בעזרת בדיקות דם מיוחדות. הנטייה קיימת בגולדנים רבים ועלולה להוביל להשמנה קיצונית או בעיות אוזניים ועור.

פרוטוקולי גידול לרבות הרבעה הריון וגידול גורים

לינק לאתר שלנו


יתרונות עם מרפאה/ רופא שמביא ידע מחו"ל ומיישם אותו בארץ.

היתרונות של יישום מידע וידע הקיימים בעולם הרחב ברורים. הרפואה מתקדמת כל הזמן ובעזרת מחקרים ומידע אנו מסוגלים לתת מענה טוב יותר בנושאים כמו תזונה, מניעת מחלות, טיפול בבעיות שונות, אורתופדיה, שיניים , גנטיקה ועוד.

הידע המצטבר גם אצלנו עוזר לנו להבין את היישום של המחקרים והידע בעולם לתנאים בארץ, האקלים והצורות השונות אותן אנו פוגשים בישראל.

יצירת קשר

רוצים לשמוע פרטים נוספים ? השאירו את פרטיכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם האפשרי
שם (*)
Please type your full name.
טלפון (*)
Please type your full name.
דואר אלקטרוני (*)
Invalid email address.