המרכז הישראלי לכלבי נחייה לעיוורים

צמד הדוק במשך השנים - הכלבייה בקיבוץ מעברות והמרכז הישראלי לכלבי נחייה.

 המרכז הישראלי לכלבי נחייה לעיוורים והכלבייה בקיבוץ מעברות שותפים בקידום הנושא של כלבי נחייה בישראל שנים רבות.

 נדב בר אמוץ היה אחד מחמשת המייסדים של העמותה. במשך השנים הוא היה שותף לעשייה של המרכז ותרם רבות מהידע המקצועי שלו בתחומי רבייה וגידול כלבי גולדן רטריבר ותזונת הכלב.

הכלבייה במעברות ממשיכה לתרום למרכז בידע מקצועי, כלבי רבייה, וגורים. בנוסף הכלבייה מקיימת אירועים שונים לקידום החשיבות של כלבי הנחייה בישראל וגיוס תרומות כספיות למרכז.

 יעודו של המרכז לכלבי נחייה לעיוורים הוא לאפשר לעיוורים בישראל להנות מניידות בטוחה ועצמאית בעזרת כלבי הנחייה. המרכז ממוקם בבית עובד, וכולל כלבייה, חדרי אירוח, וקמפוס המתואמים לצרכיהם של אנשים עיוורים ולקויי ראייה. האנשים העיוורים עוברים שלושה שבועות של הדרכה במרכז על ידי מאמנים מקצועיים, המלווים אותם במשך כל התהליך של קבלת הכלב, אימונים, ומעקב במשך כל חיי הכלב.

 כלבי נחייה בישראל הם בעיקר כלבים מסוג לברדור רטרייבר, גולדן רטרייבר, ושילוב של שני הגזעים. כלבים אלה הם בעלי אינטליגנציה יוצאת דופן, טובי מזג, וממושמעים. בגיל שמונה שבועות הגורים נמסרים למשפחות אומנה, אשר תפקידם לגדל את הגורים בבית חם ואוהב, ולהכין אותם לתפקידם העתידי. לאחר שנה אצל משפחות האומנה, הגורים חוזרים למרכז. שם הם עוברים חצי שנה של אימונים מתקדמים.

כלבי נחייה עוקפים מכשולים, עוצרים לפני כל סף כביש, ומובילים את האדם העיוור בביטחה לכל מקום. כלב נחייה מאפשר לאדם עיוור ניידות אמינה, עצמאית, ובטוחה, ללא תלות בזולת. הכלב גם מגביר לעיוור ביטחון עצמי, מעודד קשרים חברתיים, ומסייע בשילוב העיוור בחברה. בין עיוורים וכלביהם נרקמים יחסים של אהבה הדדית, המהווה דוגמה מובהקת של הקשר ההדוק בין האדם ובין כלבו.

 

יצירת קשר

רוצים לשמוע פרטים נוספים ? השאירו את פרטיכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם האפשרי
שם (*)
Please type your full name.
טלפון (*)
Please type your full name.
דואר אלקטרוני (*)
Invalid email address.