היסטוריה של בית הגידול "בר-אמוץ"

את בית הגידול "BAR-AMOTZ" ייסדתי בסוף שנות ה 70, עם שחרורי מצבא קבע (1966) קיבלתי במתנה מקותי אהרון את כלבת הרועה הגרמני הראשונה שלי – ג'ני. כעבור זמן, עם הגיעה לגיל המתאים החלטנו על זיווגה ומכאן החלה חברותי בהתאחדות כמגדל רשום ובעל בית הגידול BAR AMOTZ. עם כלבי הרועה הגרמני המשכתי למעשה כ-30 שנה ובמקביל התרחב בית הגידול גם לגזעים נוספים.

 בשנת 1975 נכנסה לחיינו לרסיה, כלבת הסאן-ברנרד הראשונה בבית הגידול. לריסה זכתה לככב בספר הילדים הידוע שכתבה אשתי, דליה בר אמוץ, "לריסה כלבת הסאן-ברנרד". תוך תקופה קצרה הפכה לריסה לאלופת הגזע והמשיכה את הקו עם שתי המלטות מוצלחות.

 בשנת 1980 הצטרפה למשפחתנו "פארה" כלבת הקיס-האונד שהייתה בעל אישיות ייחודית וחיש מהר הפכה לבת בית ונשמעה לבתי הקטנה כאילו היו אחיות.

 ב-1983 היינו הראשונים להביא לארץ את כלבי הבורדר קולי מדרום אפריקה. עד היום אפשר לראות בתעודות של כלבי הגזע את שמם של JESS & SAM אשר היוו את הבסיס לגידול בארץ.

 בשנת 1985 התחלתי בגידול כלבי הרים פירנאים מבית הגידול "פרי לי " של אליה לוי ואיתן ניר מעין יהב, אשר התחילו את הגידול בארץ. הכלבים שלי מקו זה אולפו בעיקר ככלבי עבודה, וחלקם הגיעו לעבודת שמירה ורעיה על עדרי בקר וצאן הצפון ועד הדרום.

 בשנת 1987 הבאתי לארץ את כלבי הבולדוג הראשונים : LIMIA (מקסי) & ALLVIN (ג'ון) עליהם למדנו את סודות הרבייה והגידול של הגזע המיוחד הזה. מאז ועד היום יש ברשותי בולדוג זכר שהוא אהוב על כולנו. לשמחתי הידע והניסיון שנצבר במהלך בשנים הועבר למגדלים צעירים חדשים שהמשיכו והתמחו בגידול והשבחת הגזע. כיום אין ספק שהתלמידים עולים על רבם ואיכות הגזע עולה ומשתבחת בהרבה על מה שהיה בעבר.

 ב- 1992 הגיעו אלי השארפיי הראשונים – LOUNA & GINO שניהם דור שלישי מסין. גזע השרפאיי הוברח למערב לאחר שנים ללא כל מידע לגבי אופן הגידול, הרבייה וקביעת איכות והתנהגות חברתית. מהר מאוד כלבי השרפאיי שלי הפכו למבוקשים מאוד וגזע הפך פופולארי מאוד בארץ.

 1988 - גולדן רטריבר – אהבה ממבט ראשון .
כמעט במקרה הגיעה אלי הגולדנית הראשונה בבית הגידול שלי, "דנדי" מנווה אור. כלבה זו היא למעשה הבסיס הראשון לגידול הגולדנים שלי עד עצם היום הזה. כגורה, היתה "דנדי" שובת לב בנחמדותה, בעלת יכולת לתקשר עם אחרים וביטחון עצמי רב. תוך זמן קצר הבנתי שזהו הגזע האולטימטיבי לבעלי משפתות בפרט ובאופן כללי כלב שמאוד נוח לגדל ולחיות איתו. בהתייעצות עם סמדר זקס, רכזת הגזע באתם ימים, החלטתי להרחיב את הגידול של גזע זה ולחפש קוי דם איכותי לשיפור הגידול שלי. במסגרת חיפושי הבאתי את את וונוס (SHAINING IMAGE) כלבת גולדן רטיבר מאנגליה, וונוס העמידה לנו הרבה צאצאים חלקם הגדול אלופים. את מרלין (NUNSBROOK GOSHAWK) הבאתי מאנגליה בשנת 2005 ומהר מאוד הפך לכלב הרבעה מצויין וידוע. באופן כללי השילוב המוצלח של הרבעות עם כלבי האיכות של סמדר זקס, וכלביית אפיקים, הניב תוצאות מצוינות לבית הגידול שלי והשביח את גזע הגולדנים בארץ.

 כמגדל, תמיד דאגתי לתהליכי גידול נכונים ולעמידה בכל הקריטריונים של: ה-FCI, ההתאחדות הישראלית לכלבים, ותקנון הגידול של החוג לרטריברים. כיום אנחנו מתבססים בעיקר על קו השוודי – DEWMIST הנחשב לבין המובילים בעולם ועל קווים אירופאים אחרים.

 

1966

ג'ני, רועה גרמני יבוא מגרמניה, התקבלה מקותי אהרון

1970

חבר בהתאחדות לכלבנות, שם בית הגידול BAR AMOTZ

1975

לריסה, סאן ברנרד

1981

פארה (אן מרי דה קרלו), קייסהאונד

1983

JESS (מרי), בורדר קולי

SAM (דנגו ), בורדר קולי

1984

צ'יקיטה – (אלי פרי לי), כלב הרים פירנאי

1985

טינה (TRIXI VOM ABTEL – ECK), רועה גרמני

1987

ALLVIN (ג'ון ), בולדוג, ייבוא מדרום אפריקה

LAMIA (מקסי) בולדוג, ייבוא מדרום אפריקה

1988

דנדי, גולדן רטריבר

1995

LOUNA + GINO‏, שארפיי, ייבוא מצרפת יוני 95

 

יצירת קשר

רוצים לשמוע פרטים נוספים ? השאירו את פרטיכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם האפשרי
שם (*)
Please type your full name.
טלפון (*)
Please type your full name.
דואר אלקטרוני (*)
Invalid email address.