אודות כלביית מעברות

"כלביית מעברות" הוקמה ובשנת 1981 והפכה את תחביב גידול הכלבים למקצוע. בתחילה התנסנו במספר גזעים עד שהחלטנו להתמקד ולהתמקצע בגזע הגולדן רטריבר.

 בגידול וטיפוח הגולדן אנחנו שמים דגש על שימור מאפייני הגזע כפי שהוגדרו ע"י: ההתאחדות הבינלאומית (FCI), ההתאחדות הישראלית לכלבנות ומועדון הרטריבר בישראל אשר בו אנו חברים.

 6 המאפיניים העיקרים של הגזע הם:

1. אופי יציב ורגוע.

2. מבנה גוף מסיבי, שרירי ובעל עצם חזקה.

3. בריא מכל מחלות גנטיות(אגן, עיניים, מחלות עור וכו').

4. כושר גופני גבוה.

5. פרווה ארוכה ורכה.

6. אינו רגיש לרעשים.

 כמגדלים מקצועיים אנחנו מקפידים לעמוד בכל בכל הקריטריונים מחייבים בגידול כלבי איכות. במשך עשרות שנים של גידול למדנו ששמירה על איכות חיים גבוהה של הכלב והשקעה בשיפור הגידול על ידי ייבוא קווי דם חדשים, מביאים תוצאות טובות. כלבים מבית הגידול שלנו משמשים ככלבי נחייה לעיוורים, כלבי תרפיה אצל מטפלים שונים כלבים העובדים עם קשישים ואנשים הזקוקים לחום ואהבה .

 שיתוף הפעולה עם מגדלים אחרים בארץ ובעולם מביא להפרייה הדדית של ידע והתמקצעות בתחום בו אנו עוסקים. הצלבות נכונות וידע נרחב בתהליך רביית הכלבים הביאו אותנו להמלטות איכותיות הן בבריאות הגורים והן בכמויות הגורים בשגר.

 בית הגידול ותהליך הרבייה כולו מלווה במערך הווטרינרי של ד"ר נחמיאס המסור, מצאנו ששמירה על פרוטוקולים מדויקים מביאים תוצאות טובות. אותם ניתן לראות בתערוכות הגזע בהן אנו משתתפים באופן קבוע וזוכים להצלחות לא מבוטלות.

 פעוטון גורים:

 
במשך 30 שנות פעילות צברנו ניסיון רב בכל הקשור לגידול גורים, פיתחנו מודל גידול בן 4 שלבים מהטיפול בימיו הראשונים של הגור ועד סוף התקופה בגיל 8 שבועות, אשר לאחריה הם בריאים, מחוסנים ונקיים בנושא הצרכים. לאחר בדיקה נוספת ואישור של נציג החוג אליו משתייכים הגורים הם משוחררים למשפחות אשר מחכות להם.

 בנוסף לכך, ולא פחות חשוב עוברים הגורים תהליך של סוציאליזציה וחשיפה לאנשים וזאת בעזרת קבוצת ילדי הקיבוץ אשר מגיעים מדי יום לשחק ולקחת את הגורים לטיולים. עצם העובדה שהכלבייה נמצאת ממש בתוך שכונת מגורים בקיבוץ, מביאה לאינטראקציה חיובית עם השכנים וזאת כמובן תוך הקפדה על שמירת איכות החיים של כל הציבור בסביבה.


מתן שירותי איכסון לכלבים:

 הכלבייה ערוכה לאירוח כלבים לשהייה לצורך טיפול בזמן היעדרות בעליהם. הכלביה שמה דגש על תנאי מחייה ברמה הגבוהה ביותר לכלבים. לכל כלב יש תא גדול וחצר משלו וכמובן בנוסף חצר לפעילות משותפת לכולם. אנחנו מקפידים לארח מספר מצומצם של כלבים בכל עת, על מנת לאפשר לתת יחס חם ואהבה לכל כלב וכלב ולספק לו את כל הנדרש. זו היא למעשה כלביית "בוטיק".

 כל כלב הנמצא אצלנו מעל שבוע יקבל אמבטיה על חשבון הכלבייה. בעליהם של כלבים אשר ירצו בכך יוכלו לקבל שירות זה בתשלום גם אם לא שהו מעל לשבוע במקום.

הכנה לתערוכות:

התמחות נוספת שלנו, היא הכנת כלבי גולדן לתערוכות: מקלחת, תספורת, מניקור ופדיקור. עם השנים, ולאור הדרישות בתערוכות למראהו החיצוני של הכלב, התחלנו ללמוד את הנושא וכיום כל הכלבים היוצאים לתערוכות עוברים תהליך של התאמה לדרישות המראה החיצוני של הגזע. אנו מקבלים להכנה לפני תערוכות גם כלבים מבחוץ.

אילוף

אילוף בסיסי למשמעת אפשרי הן באופן פרטני והן בקבוצות. בחודשי הסתיו והאביב אנו מקיימים קורס אילוף קבוצתי בן 10 מפגשים אשר נותן למשתתפים בו היכרות ראשונה עם חינוך הכלב למשמעת בסיסית, הפעלה חברתית של הכלב התגברות על חסמים בבית ובחוץ והרצאות העשרה בנושאי תזונה, בריאות והתגברות על בעיות מיוחדות.

יצירת קשר

רוצים לשמוע פרטים נוספים ? השאירו את פרטיכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם האפשרי
שם (*)
Please type your full name.
טלפון (*)
Please type your full name.
דואר אלקטרוני (*)
Invalid email address.